KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14409054
nr 1440 9054
Lena Cronqvist
(f. 1938), Sverige
Etsning, Flicka med Guldfiskskål. Signerad, numrerad 48/75. Bildmått: 17x17, yttermått inklusive ram: 35x35 cm
Lena Cronqvist, född 1938 i Karlstad, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:50:51
1.500 kr
1.600 kr
1.800 kr
2.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Lena Cronqvist
Läs mer om Lena Cronqvist